1. Dlaczego bloczki z betonu komórkowego produkowane przez Prefabed  nie wymagają docieplenia?

Beton komórkowy posiada duże ilości powietrza w porach dzięki czemu ma wysokie właściwości termoizolacyjne. Badania wykazują, że bloczki wytwarzane z zastosowaniem popiołów lotnych mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła λ (lambda). Dzięki temu Odmiana 600 i 550 jest ciepła jak drewno, odmiana 450 jest niemal trzykrotnie cieplejsza od drewna.

 

2. Czy beton komórkowy jest zdrowy?

Bloczki z betonu komórkowego spełniają wymagania ekologiczne jako materiał dla budownictwa mieszkaniowego i użyteczności publicznej (przedszkola, szkoły, szpitale itp.).

 

3. Czy bloczki z betonu komórkowego są materiałem trwałym?

Wytrzymałość na ściskanie pozwala na wznoszenie budynków do 3 kondygnacji bez dodatkowej konstrukcji nośnej (w zależności od odmiany betonu komórkowego). Budynki z betonu komórkowego zachowują trwałość przez pokolenia.

 

4. Gdzie można nabyć bloczki z betonu komórkowego produkowane przez Prefabed?

Nasza sieć dystrybucji dostępna jest na stronie internetowej. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z działem handlowym 33 814 18 31 wew.111

 

5. Czym beton komórkowy różni się od ceramiki?

Bloczki produkowane przez nasz zakład cechują się większą:

  • ciepłochronnością (niższy współczynnik przenikania ciepła λ lambda)
  • lekkością (bloczek o wymiarach 36x24x49 zastępuje 24 cegły)
  • łatwością w obróbce i montażu (bloczki można ciąć zwykła piłą, wiercić zwykłym wiertłem, a przy użyciu prostego rylca wykonywać bruzdy instalacyjne)

 

6. Czy do łączenia naszych bloczków można używać klejów i zapraw?

Tak, bloczki komórkowe Prefabed mogą być łączone za pomocą wszelkiego rodzaju klejów lub zapraw.

 

7. Jak przechowywać bloczki Prefabet?

Zaleca się magazynowanie naszych wyrobów na twardym podłożu w słupkach, nie więcej niż 2 palety. Chronić przed wtórnym zawilgoceniem.